Prospan

Prospan® on ravim köha korral röga lahtistamiseks imikutele, lastele ja täiskasvanutele.

Sisaldab toimeainena looduslikku luuderohulehtede kuivekstrakti (5 - 7,5:1). Sadade aastate jooksul on paljud inimesed uskunud metsiku hariliku luuderohu tõhusasse tervendavasse toimesse hingamisteede põletikuliste haiguste ravis. Engelhard Arzneimittel on kasutanud neid edasi pärandatud teadmisi ja viinud läbi aastatepikkused täiendavad uuringud. Tulemuseks on originaalne luuderohu ekstrakt, mida toodetakse erimeetodit kasutades ja mis sisaldub kõigis Prospan-sarja preparaatides. Esimese vormina valmisid Prospan tilgad 1950. aastal. Edasised uuringud tõid endaga kaasa Prospan siirupi, mis on müügil Saksamaal 1991. aastast. 

Prospan® köharohul on kolmekordne toime

• rögalahtistav,
• köha leevendav,
• spasmolüütiline toime.

Prospan® lahtistab röga, muutes kergemaks selle väljaköhimise. Selle tulemusena väheneb köhaärritus. Seega toimib Prospan tüüpiliste bronhiidiga seotud vaevuste vastu, milleks on suurenenud tihke röga eritus, hingamisraskus ja köhaärritus, ning toob kaasa vabama hingamise.

Ravi kestus sõltub haiguse sümptomite tüübist ja raskusest. Ravi peaks kestma vähemalt nädal aega, isegi kui tegemist on hingamisteede kergema põletikuga. Et kindlustada ravi efektiivsust, tuleks ravimit manustada veel 2...3 päeva pärast sümptomite kadumist.

Prospan on efektiivne ja äärmiselt hästi talutav taimne preparaat, mida soovitatakse hingamisteede haiguste raviks kõigis vanusegruppides. Prospan siirup on sobiv imikutele, lastele ja täiskasvnutele. Prospan tilgad on mõeldud kasutamiseks alates 1. eluaastast ning Prospan kihisevad tabletid alates 4. eluaastast.

• Prospan®-i võib võtta koos teiste ravimitega (nt antibiootikumidega).
• Prospan® sisaldab looduslikku toimeainet (luuderohulehtede kuivekstrakti).
• Prospan® on äärmiselt hästi talutav.
• Saadaval on Prospan®-i ravimvormid nii lastele kui täiskasvanutele.
 

Käsimüügiravim.

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.
Tootja: Engelhard Arzneimittel GmbH & Co.KG (Saksamaa).
Täiendav teave: AS Sirowa Tallinn, Salve 2c, Tallinn, tel 6830 740.