Küsimus:
Nimi: E-post:

Kodune ravi

Oluline on varuda kodusesse apteeki ravimeid, mis aitavad viiruslike sümptomite ilmnemisel koheselt esmast ravi alustada. Kergemate sümptomitega võib proovida iseseisvalt kodus ravida. Kui nädalase raviga sümptomid ei ole muutunud või halvenevad, siis tuleks võtta ühendust perearstiga. Arsti poole tuleks pöörduda ka siis, kui väikelapsel esineb kõrge palavik või seisund ei parane kolme päeva jooksul. 

Meeles tuleks pidada:

  • Kõige tähtsam on võimalikult palju puhata.

  • Kindlasti tuleks juua palju sooja vedelikku (taimeteesid). Mett on soovitav panna joomistemperatuurini jahtunud tee sisse, vastasel juhul väheneb mee kasulik toime. 

  • Haigust aitavad leevendada ka küüslauk ja sibul. Rohkelt vitamiine sisaldavad mustsõstar ja astelpaju. Lapsele võib astelpaju mahla segada nt mõne muu magusa mahla sisse. Grippi aitab ennetada ka punane päevakübar ja leedripuu marjade ekstrakt.

  • Jalgadele sooja vanni tegemine kiirendab vereringet, mis omakorda aitab viirust organismist välja viia. 

  • Palavikku alandavaid rohtusid pole vaja võtta, kui palavik on alla 38,5ºC, kuna organism võitleb viirusega. Kehatemperatuur tõuseb kõrgeks ja sellega tapab haigustekitajad. Enne kraadimist peab laps olema ca 15 minutit rahulik. Digitaalse kraadiklaasiga kraadides tuleb lõplikku tulemust oodata 1,5-2 minutit peale helisignaali.