Nohu ravi

Oluline on loputada nina mitmeid kordi päevas mereveega nt mineraalsoolasid sisaldava Nisita spreiga, mis on suurepärane leevendus ka allergilise nohu korral. Spreid lastakse ninna püstises asendis, hingates pihustamise ajal kergelt sisse. Tilku tuleb panna ninna nii, et pea on viltu ja tilgapudeli ots suunaga ninasõõrme välisküljele, siis ei valgu ravim otse neelu, vaid jõuab kanalitesse, mis ühendavad nina põskkoopaga.

Samuti tuleb nina niisutada köetud ja kuivades ruumides tekkiva ninalimaskesta kuivuse puhul. Eriti oluline on kuiva ruumiõhu korral manustada Nisita salvi enne magamaminekut. Salvi on mugav määrida ka väikelastele. Oluline on jälgida, et salvituubi otsikut või sama vatitikku ei kasutaks erinevad pereliikmed. Salv kergendab hingamist ja teda võib kasutada mitu korda päevas. Salvi eeliseks on pikem toime. Salvi on hea määrida ka nuuskamisest tingitud punetavale nahale.
Apteekides on ilma retseptita ka saadaval erinevaid suukaudselt manustatavaid nohuravimeid nii lastele kui täiskasvanutele. 
On palju ninapihuseid ja -salve, mis vähendavad nina limaskesta turset ja ninakinnisust. Nende toodete pikaajaline või pidev kasutamine võib ninalimaskesta kuivatada; verevarustuse parandamiseks tekib uuesti limaskesta turse. Ninahingamine on takistatud ja tekib ninakinnisus. Kui ninakinnisust ravitakse dekongestandiga (nina limaskesta turset vähendav vahend) edasi, tekib nõiaring ja limaskest muutub tootest sõltuvaks. Seda nimetatakse medikamentoosseks riniidiks. Nina limaskest muutub kuivemaks, ärritus suureneb ja limaskestas võivad tekkida püsivad kahjustused. Ainus viis sellest nõiaringist pääseda on ravi katkestada. Seda saab teha, kasutades nina limaskesta hooldavaid tooteid nt Nisita meresooladega ninapihusti või -salv.
Soovitatav on hoida toaõhk niiskena kas siis õhuniisutaja või aurude tegemise abil. 

Imikud ja väikelapsed

Imikute jaoks on olemas apteekides spetsiaalsed ninapumbad, mis aitavad eritist ninast välja tõmmata. Kui pärast eritise väljatõmbamist saab laps läbi nina hingata, siis pole vaja kasutada täiendavaid nohuravimeid. Kinnise nina raviks tuleb nina võimalikult palju loputada meresoolasid sisaldava ninaspreiga nt Nisita. See aitab ninalimaskesta puhastada ja veeldab sekreeti nii, et seda on võimalik ninapumbaga välja tõmmata. Soovitav on panna imik magama külili või seliliasendi korral madratsi alla kõrgenduseks nt rätik või siis selja alla suur padi. 
Rahvatarkus soovitab imikutele rinnapiima ninna tilgutada, kuid see võib tekitada koorikuid, mis põhjustavad imikule ebamugavust hingamisel. Koorikuid aitab lahustada mineraalsooladel põhinev Nisita ninasalv. 
Kinnist nina aitavad leevendada ka eeterlike õlide baasil valmistatud salvid rinnale määrimiseks.  Magamise ajal kergendab hingamist ka teepuuõli vm eeterlik aur (tilguta 3-5 tilka padjale või salvrätile). 
Lapsi tuleb kindlasti õpetada õigesti nuuskama. Oluline on nuusata üks ninapool korraga, kuid mitte liiga kõvasti.  Kahte ninapoolt korraga nuusates võib sekreet sattuda kõrva, põse- või mõnda muusse koopasse. Nohuga tuleb lastele sageli nuuskamist meelde tuletada. 
 

Suuremad lapsed ja täiskasvanud

Lisaks eeltoodule aitavad suurematel lastel ja täiskasvanutel nohu puhul ka ninasoojendamised, nt soojad soolakotid põskkoobaste piirkonda. Hästi mõjuvad ka soojad jalavannid ning eeterlike õlidega aurude sissehingamised. 
Kui nohuga kaasneb rögane köha või kinnine nina, tuleks vältida piima- ja nisutooteid, kuna need suurendavad lima teket. 
Ninakinnisusest võib tekkida kurgukuivus, sest siis saab hingata vaid läbi lahtise suu ja suulimaskest muutub kuivaks. Siinkohal on abiks Islandi käokõrva sisaldavad Isla imemistabletid, mis sobivad ka lastele.
Kui nohule lisanduvad kõrge palavik, kõrvavalu, peavalu, otsmiku- või põskkoobaste piirkonna valu, siis tuleb pöörduda perearsti poole.